Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Praca

Własna firma – załóż ją przez Internet

Osobista działalność to w na pewno szansa na sukces. To etap, kiedy można uwolnić się od szefa i konstruować strategię działań w oparciu o własne koncepcje. Opcja uzyskania dotacji unijnych to dosyć ciekawa wizja. Nie zwlekaj i załóż firmę.

Zwykle powszechnym kłopotem jest pomysł na skuteczny biznes. Po pokonaniu tej bariery powinno być już z górki. Działalność gospodarcza to także początek chaosu papierkowego – przejmujemy problemy, wcześniej załatwiane przez szefa i dział księgowości. Wszystko jest jednak dużo prostsze, bo już do zastanych struktur dociera cyfryzacja – nawet firmę też można otworzyć sprzed własnego komputera. Obce podatki i składki dzięki aplikacjom łatwiej pokonać, pomocny jest nawet zwykły kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od 2011 roku przez Internet każdy może bez problemu zarejestrować działalność. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to jest systemem, która umożliwia nie tylko zakładanie firmy. Jest też źródłem informacji o wszystkich firmach, udostępnia też w bezpieczny sposób potrzebne dane. Wszyscy, którzy zamierzają samodzielnie działać na rynku powinni uzupełnić interaktywny wniosek CEIDG-1 i wysłać go elektronicznie. W ten sposób firma trafia do US i otrzymuje REGON, a może ruszyć z chwilą przyjęcia tego wniosku.

Dotacje

Aby ułatwić sobie start, konieczny jest spory wkład finansowy. Do tego właśnie służyły dotacje unijne dla firm. Niestety te ułatwienia się powoli kończą, warto szybciej podjąć decyzję o działalności, jednak istotne konkursy to właśnie 2012 rok. Im nowocześniejsza firma, tym większe szanse na dotację, a wymagania są zdecydowanie skomplikowane. Koniec unijnej pomocy to też znacznie trudniejsze konkursy. Warto jednak korzystać z pomocy specjalistów, którzy maja pojecie, jak zdobyć kapitał dla dobrej firmy.

Dobry czas na własną firmę?

Kryzys grozi i coraz trudniejsza sytuacja ekonomiczna nie dają szans na optymistyczne prognozy. Z całą pewnością najlepszy plan biznesowy i chociażby startup lub założenie mocnej spółki jest dobry sposobem na walkę o sukces w niesprzyjających czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.