Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Praca

Pracownik - prawa i obowiązki

Przyjęcie do pracy nowej osoby powinno mieć podstawę w postaci umowy. Zależnie od pracy jaką się podejmuje, są różne umowy. W większości przypadków jest umowa o prace. Dzięki niej pracownikowi przysługują wszystkie świadczenia oraz płatny urlop. Dodatkowo termin, w którym osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim jest również opłacany, a niekiedy możliwy jest jeszcze zasiłek chorobowy. Ten rodzaj obowiązku można podzielić na inne rodzaje.

Pierwszy to umowa na czas określony, inny natomiast na czas nieokreślony. W pierwszym wypadku wypowiedzenie umowy o pracę odbywa się gdy zachowa się dwa tygodnie czasu wypowiedzenia. Jest to czas dla pracownika i pracodawcy. Pracownik po zwolnieniu ma czas na to, żeby znaleźć inną pracę. Jeśli to pracownik złożył wypowiedzenie, pracodawcy mają trochę czasu na znalezienie osoby zastępującej.

Podobne czynniki

W ostatnim czasie ważnym tematem stało się zwolnienie grupowe. Dzieje się tak przykładowo, gdy firma ogłasza upadłość, lub w jej kryzysie finansowym. Warto wtedy poznać swoje prawo. Powinno się dokładnie sprawdzić słuszność oraz prawomocność danych wypowiedzeń. Bardzo pomocne w tym temacie okażą się związki zawodowe. Przeważnie wszędzie można zapisać się do związku zawodowego, lecz nie wszyscy o tym wiedzą. Staje się to bardzo dobrą opcją, ponieważ może być to to pomoc prawnicza w każdej sytuacji.

Różne sposoby motywacji

Przeważnie pracodawca dba o swoich pracowników. Jasne jest, że mają oni bezpośredni wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Z tego względu niektóre firmy zapewniają różne pakiety socjalne i nagrody jubileuszowe. Jest to działanie motywujące dla wszystkich pracowników. W skład pakietów mogą wchodzić karty Multisport, różnego rodzaju benefity i zniżki. Wiele firm zapewnia także pracownikom bilety do kina albo teatru. Są to czynniki, które zmniejszają w dużym stopniu rotację pracowników, co co wpływa na nią korzystnie. Działa to także bardzo motywująco, co także oczywiście odbije się na działaniu marki.